برنامه کلاسی معلم

برنامه کلاسی معلم - نسخه 23.1- محیط اکسل

نسخه جدید این فایل قرار داده شد

نسخه قبلی: 21.11

نسخه جدید: 23.1

تغییرات این نسخه؛

  • اصلاح برخی غلط های املایی
  • حل برخی مشکلات گزارش شده جزئی

آموزش تصویری استفاده از برنامه

امروزه استفاده از کامپیوتر در هر کاری و ثبت اطلاعات امری اجتناب ناپذیر شده است. خصوصا در زمینه تدریس و آموزش و پرورش که همیشه تاکید بر استفاده از کامپیوتر  در مدارس شده است و هوشمند سازی مدارس نیز در همین راستا انجام شده.

در خیلی از مدارس نمره مستمر دانش آموزان محدود به یک امتحان در انتهای نیم سال خلاصه می شود که این موضوع اجحاف در حق دانش آموز و معنای نمره مستمر می باشد.

زیرا نمره مستمر به معنای نتیجه مستمر در طول نیم سال تحصیلی می باشد و می بایست تمامی فعالیت های دانش آموزان را در نظر گرفته و در انتها نمره ای از آن استخراج شود که در این برنامه شما خواهید دید به بهترین شکل ممکن می توان نمره مستمر دانش آموزان را بدست آورد و برای این کار فقط نمرات و امتیازات دانش آموزان در طول نیم سال را وارد کرد و خود برنامه نمره نهایی را برای شما محاسبه می کند.

بدین ترتیب اگر دانش آموزی نتوانست مثلا در یک امتحان کتبی نمره خوبی بگیرد نگران نمره مستمر خود نباشد و مطمئن است فرصت جبران در دیگر قسمت های کلاس درس و آزمون های دیگر را دارد.

مثلا در این برنامه برای حاضر بودن دانش آموزان هم نمره ای در نظر گرفته شده است. حتی سوال و جواب هایی که آن ها در کلاس مطرح می کند، بی انظباطی ها احتمالی، تاخیر در ورود به کلاس، کارهای عملی، کارهای گروهی، میزان مشارکت در کلاس و… چندین مورد دیگر که به معنای واقعی عملکرد همه جانبه دانش آموز در کلاس سنجیده شده و نتیجه آن در قالب نمره مستمر و نمودارهای مختلف بدست خواهد آمد.

همه دبیران محترم از نواقص دفتر کلاسی که در مدارس موجود است و برای ثبت امور کلاس از جمله حضور و غیاب دانش آموزان و ثبت نمرات آن ها استفاده می شود، اطلاع دارند.

همچنین این دفاتر همیشه در دفتر مدرسه نگهداری می شوند و دانش آموزان و اولیا آنها و مدرسه جهت بررسی عملکرد دانش آموزان و دبیران به این دفاتر مراجعه می کنند. اما اشکالی که در این کار هست این است که مراجعه کننده می بایست از انبوه خطوط دفتر و نمرات وارد شده و … بتواند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کرده و عملکرد دانش آموز مورد نظر خود را بسنجد.

و یا جهت محاسبه نمرات مستمر و نهایی هر دانش آموز، دبیر می بایست تک تک نمرات را تایپ و یا با ماشین حساب، محاسبه کند. که امری بسیار وقت گیر می باشد.

و… بسیاری موراد دیگر که همه دبیران از آن مطلع هستند. بنده به عنوان یکی از شما دبیران محترم سال هاست که از دفاتر موجود در مدرسه استفاده ای نمیکنم و و یا در انتهای هر ماه در صورت نیاز مدرسه فقط اطلاعات موجود در فایل خود را در این دفاتر وارد میکنم و به جای آن از این دفتر هوشمند کلاسی استفاده می کنم و در انتهای هر ماه نتایج هر کلاس را چاپ کرده و در صفحه مربوط به درس مورد تدریس خودم قرار می دهم. و همانطور که اطلاع دارید برای بررسی نمرات و اعداد استفاده از نمودارها و چارت ها خیلی راحت تر است. 

جهت استفاده از این برنامه نیاز به نصب هیچ برنامه جانبی دیگری ندارید و طراحی آن در محیط اکسل انجام شده است که تقریبا در هر کامپیوتر ویندوزی نصب می باشد. و همچنین نیازی به اطلاعات بالای کامپیوتری جهت استفاده از آن ندارید و همینکه بتوانید برنامه را باز کرده و اعداد و حروف را وارد کنید کافی است.

در صفحه راهنمای فایل به طور کامل نحوه استفاده از این برنامه آموزش داده شده است و همچنین در صورت بروز هر مشکلی از راه های ارتباطی فروشگاه می توانید با ما در ارتباط باشید.

با استفاده از این فایل می توانید تمامی موارد زیر را انجام داده و به عنوان یک دبیر فعال و پویا عمل کرده و همچنین کلاسی فعال با دانش آموزانی بهتر داشته باشید. زیرا که دانش آموزان با مشاهده مرتب نتایج عملکرد خود، مطمئنا در جهت رفع نواقص تلاش بیشتری خواهند کرد.

بهتر است همان اول نام فایل را به نام کلاسی که می خواهید از آن استفاده کنید تغییر دهید و اگر در چند کلاس تدریس می کنید، برای هر کدام ابتدا یک کپی از فایل بگیرید و سپس نام آن ها را به نام کلاس مورد نظر خود تغییر دهید.

شما با داشتن این فایل و برنامه تا سال ها نیازی به ثبت دستی نمرات و فعالیت های دانش آموزان نخواهید داشت و به راحتی بهترین گزارشات را می توانید از این برنامه به دانش آموزان و اولیا آن ها و عوامل مدرسه ارائه دهید.

و در انتهای هر ماه و نیم سال و سال تحصیلی عملکرد دانش آموزان و کلاس خود را به صورت نمودار و جدول مرتب چاپ کرده و مشاهده نمائید. همچنین جهت محاسبه نمرات مستمر و نهایی نیازی به هیچ محاسبه ای نیست و این برنامه همه این کارها را برای شما انجام می دهد.

بسیاری از مدارس حال حاظر حداقل یک پروژکتور در کلاس دارند و یا در مدرسه ممکن است کلاسی را برای این در نظر گرفته باشند. که اگر در کلاس درس خود پروژکتور داشته باشید، بهتر است از همان لحظه اول این فایل را باز کرده و در معرض دید دانش آموزان قرار دهید تا آن ها به طور مستمر و مستقیم در جریان نحوه نمره دهی شما قرار بگیرند و همچنین جهت ارتقای خود تلاش بیشتری کنند.

مثلا در صفحه رتبه بندی همیشه 10 نفر اول کلاس و 4 نفر آخر مشخص شده است که می تواند باعث تقویت حس رقابت در دانش آموزان شده و به دنبال بالا بردن نام خود در این لیست باشند.

صفحات موجود در این برنامه که توضیحات جزئی هر کدام در صفحه راهنما آورده شده است.

 

صفحه راهنما

توضیحات کامل در مورد نحوه استفاده از برنامه و تکمیل اطلاعت کلیه صفحات فایل

این صفحه با تمامی توضیحات مربوط به برنامه را می توانید از طریق لینک زیر به طور رایگان دانلود کرده و مشاهده نمائید.

دانلود فایل راهنما  

 

صفحه مشخصات کلاس


 

 در این صفحه کلیه اطلاعات مربوط به کلاس خود را وارد کرده و از طریق آن می توانید به دیگر صفحات برنامه مراجعه کنید.

  صفحه طرح درس

 

جهت تکمیل طرح درس خود و استفاده و چاپ آن می توانید از این صفحه استفاده کنید. صفحه

 

حضور و غیاب

 

 

در این جا کد دانش آموزان را وارد کرده و سپس گروه بندی کنید و می توانید امتیازدهی انجام دهید و همچنین ثبت حضور و غیاب و تاریخ جلسات درسی را در این صفحه انجام دهید.

 

  صفحه آزمون ها


 

توضیحات کامل در مورد نحوه استفاده از برنامه و تکمیل اطلاعت کلیه صفحات فایل

 

 

  صفحه نمودار

 

 

در این صفحه می توانید نتایج کلی کلاس درس را به همراه نمودار غایبین جلسات درسی را مشاهده کنید.

 

 صفحه رتبه بندی


 

در این صفحه می توانید رتبه بندی دانش آموزان را از لحاظ نمره مستمر مشاهده کنید.
 

 

 صفحه لیست آزمون


از طریق این صفحه می توانید لیست نمرات آزمون های مورد نظر خود را چاپ کنید.

 

 

 صفحه لیست حضور و غیاب

 

  

از طریق این صفحه می توانید لیست حضور غیاب کلاسی و جلسات مورد نظر خود را چاپ کنید.

 

 صفحه لیست نمرات


 از طریق این صفحه می توانید لیست نمرات انتهای نیم سال تحصیلی کل کلاس را چاپ کنید.

 

 صفحه نمودار پیشرفت تحصیلی

 

 

 

در این صفحه با زدن کد هر دانش آموز می توان، عملکرد کل و کامل آن را مشاهده کرد و با کل کلاس و نمرات قبلی خود مقایسه کرد. و همچنین روند پیشرفت صعودی یا نزولی آن را پیش بینی کرد.

 

  صفحه کارنامه کلی 

 

در این صفحه با زدن کد هر دنش آموز می توان کلیه نمرات بدست آمده و ی را مشاهده و چاپ کرد.

این محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید.

پس از پرداخت نهایی لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 کل, میانگین: 4,40 از 5)
Loading...

محصولات مرتبط

شاید برای خیلی از مدیران مدارس در اول سال این اتفاق افتاده است که برای تنظیم برنامه درسی و هفتگی مدرسه که در آن باید کلاس ها و دبیران خود را تنظیم کنند تداخل ها و مشکلات زیادی پیش آمده است.

با استفاده از این برنامه کافیست اطلاعات مدرسه خود، شامل دروس(16 مورد برای هر رشته-پایه) ، کلاس ها (31 مورد) و دبیران (90 مورد) را وارد کنید و سپس با مشخص کردن اینکه هر دبیر در چه روزهایی می تواند در مدرسه حضور داشته باشد، تا جایی که ممکن است از ایجاد تداخل و بهم ریختگی در برنامه هفتگی جلوگیری کنید و سریعتر این برنامه را مرتب و آماده کنید.

برنامه هفتگی مدارس

با استفاده از این برنامه شما دیگر نیازی به طراحی نمونه سوال برای هر امتحان نیستید و با چند کلیک ساده نمونه سوال مورد نظر خودتان را آماده می کنید.
در این برنامه که با اکسل (Excel) و ورد (Word) طراحی شده، شما برای ساخت و طراحی نمونه سوال خود آزادی عمل کامل دارید و به دلخواه می توانید سوالات و جواب ها را تغییر دهید و در آخر با توجه به فصل ها و بارم مورد نظر برای هر امتحان، یک نمونه سوال کامل طراحی کنید. حتی می توانید برای هر دانش آموز کلاس یک نمونه جداگانه طراحی کنید.

بانک نمونه سوال هوشمند

این فرم در برنامه اکسل باز می شود و شما بعد از وارد کردن اطلاعت ثابت سازمانی می توانید در ردیف های مختلف اطلاعات حواله خود را تایپ کرده و سپس اقدام به چاپ تک تک آنها بنمائید. در ضمن این اطلاعات را می توان ذخیره کرد در در صورت نیاز، مجدداً اقدام به چاپ آن ها کنید.
این فرم جهت حواله اشخاص حقوقی طراحی شده.

فرم حواله ساتنا- محیط اکسل

با استفاده از فایلی که در اینجا تهیه کرده ایم همه این کارها را به صورت کاملا اتوماتیک و براحتی خیلی بیشتر می توانید انجام دهید. نمونه هایی از فرم هایی که می توانید با این برنامه ( که در محیط اکسل طراحی شده و هر شخصی حتی بدون اطلاعات زیاد کامپیوتری می تواند از آن استفاده کند) و بدون وارد کردن چندباره اطلاعات آنها را تهیه کنید، می توانید مشاهده کنید.

بایگانی و فرم های مدرسه- محیط اکسل

با استفاده از این برنامه ما براحتی و با زدن چند کلید می توانید این کار را انجام دهید.

کافیست اطلاعات ملک مورد نظر خود را در قسمت مربوط به آن ثبت کنید و در مراجعات بعدی خیلی راحت آن را پیدا کنید.

این فایل را به همه مشاوران املاک پیشنهاد میکنیم.

ثبت املاک در بنگاه معاملات- محیط اکسل

این بسته که برای  هر مدیر مدرسه مورد نیاز هست را با یک کلیک و با تخفیف 40 درصدی تهیه کنید.

موارد موجود در این بسته:

  1. بانک سوالات هوشمند – فایل خام 1,500,000 ریال
  2. بایگانی و فرم های مدرسه900,000 ریال
  3. برنامه تحلیل نمرات: پایان سال 4,000,000 ریال
  4. برنامه کلاسی معلم1,100,000 ریال
  5. برنامه هفتگی مدارس1,900,000 ریال
  6. فرم ثبت نام سیدا 500,000 ریال
  7. فرم های امتحانات داخلی – 150,000 ریال