آفیس ویندوز من کدام نسخه است!

نسخه 2021 آفیس با تغییرات بسیار مهمی به بازار آمد و برخی از این تغییرات در جهت بهتر کردن فایل های مورد استفاده از این مجموعه کمک زیادی کردند.

در سایت محصولات علم آسان برخی از برنامه های طراحی شده در محیط اکسل، فقط در نسخه های 2021 به بعد قابل اجرا هستند.(ابتدای هر برنامه این مورد ذکر شده و اگر نبود یعنی با نسخه های قبلی هم قابل اجرا است) زیرا که در این نسخه از آفیس یکسری فرمول ها و روباط جدیدی اضافه شده که کارایی برنامه ها را بهتر و سبک تر کرده است.

پس احیاناً اگر بعد از باز کردن برنامه در برخی خانه ها با اشکال #Name مواجه شدید، بدین معنی است که نسخه آفیس شما با نسخه آفیسی که برنامه در آن طراحی شده مطابقت ندارد و برای حل این مشکل می توانید از این راهنما استفاده کنید.

نسخه آفیس 2021 با تغییرات زیادی همراه بود و فرمول های جدید و مفیدی به آن اضافه شد

برای اینکه بفهمیم آیا نسخه مورد نظر ما در ویندوز شما نصب هست یا خیر مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا برنامه اکسل را باز کنید و در اولین خانه از اولین سطر (A1) متن زیر را وارد کنید.( فرمول زیر را انتخاب و کپی و به خانه A1 رفته paste کنید)

=FILTER(B1:B6,B1:B6=0,1)

 
 

 

 

2- اگر بعد از اینتر زدن نتیجه مثل عکس زیر شد که یعنی نسخه صحیح آفیس روی ویندوز شما نصب است و برای استفاده از برنامه های جدید سایت مشکلی نخواهید داشت.

این فرمول فقط در این نسخه به بعد قرار دارد و دلیل استفاده از آن در این تست می باشد. که البته فرمول های دیگری را هم می شد امتحان کرد.

3- حال اگر بعد از اینتر زدن با یک ارور مواجه شدید و برنامه به درستی عمل نکرد ممکن است نسخه صحیح آفیس روی سیستم شما نصب نباشد.

4- به کنترل پنل رفته و در قسمت

Programs

روی گزینه زیر کلیک کنید.

Programs and Features

حال در لیست ظاهر شده باید این گزینه را پیدا کنید

 

Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 -en-us

اگر نسخه آفیس شما چیزی غیر از این بود به لینک زیر رفته و این برنامه را دانلود و نصب کنید.

سپس مراحل فوق را برای اطمینان از نسخه صحیح بررسی کنید.

دقت داشته باشید که در نسخه دانلود شده از سایت زیر طبق راهنما عمل کنید تا دقیقا همان نسخه را نصب کنید. چون در فایل دانلود شده امکان نصب نسخه های مختلفی از آفیس وجود دارد.

در صفحه زیر گزینه

ورژن 2406.17726.20126 ( و‌یندوز 10/11 – غیر رسمی )

را انتخاب و دانلود کنید و طبق راهنما آن را نصب نمائید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 کل, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...