برنامه تحلیل نمرات

برنامه تحلیل نمرات

توجه:

نسخه جدید 22.4 افزوده شد.

تغییرات این نسخه:

 • افزوده شدن دکمه مشاهده کارنامه در صفحه دانش آموزان
 • اضافه شدن دکمه های گرفتن خروجی و چاپ کارنامه ها
 • اضافه شدن صفحه حد نصاب نمره
 • اضافه شدن صفحه انحراف نمره پایانی و مستمر
 • به روز شدن نمودارها با تغییر نام کلاس
 • اضافه شدن صفحه نمودار دانش آموزان کل کلاس براساس رتبه

با استفاده از این برنامه که در محیط اکسل طراحی شده است، شما می توانید با وارد کردن نمرات دانش آموزان و مشخصات آن ها نمودارهای مختلف مقایسه ای را برای هریک از آنها و حتی برای تک تک کلاس های مدرسه خود تهیه کنید.
ضمنا جهت ورود اطلاعات اولیه مدرسه از جمله مشخصات دانش آموزان ، دروس و کلاس های مدرسه و حتی نمرات دانش آموزان، نیازی به تایپ کردن آن ها ندارید و

به راحتی با کپی کردن این اطلاعات از سیدا ی مدرسه، تمامی این نمودار و خروجی ها را بدست آورید.

ضمنا محلی برای تغییر ضریب های نمرات مستمر و پایانی در نظر گرفته شده تا بتوانید از این فایل در همه نوبت ها استفاده کنید.
همچنین امکان چاپ کارنامه های تحلیلی برای کلیه کلاس های مدرسه به صورت یکجا قرار داده شده و شما با یک کلیک می توانید برای همه دانش آموزان یک کلاس کارنامه هایشان را چاپ کنید.

در صورت نیاز به تغییرات و یا دیگر فرم ها از راه های ارتباطی فروشگاه با در ارتباط باشید.

در فیلم های آموزشی زیر نحوه کار با برنامه تحلیل نمرات نوبت اول توضیح داده شده و رویه کار برای برنامه تحلیل نمرات نوبت دوم و پایانی نیز تقریبا به همین شکل است و فقط ورود نمرات به صورت کلی از سیدا فرق می کند که در قسمت راهنمای برنامه کامل و مرحله به مرحله توضیح داده شده است.

در صورت بروز هرگونه اشکال و یا سوال درباره برنامه می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

تصاویری از محیط برنامه

تحلیل نمرات پایانی

تحلیل نمرات نوبت اول

آموزش کار با برنامه

نوبت اول

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

راهنمای کار با برنامه

1)1) اگر برای اولین بار فایل را باز می کنید، جهت عمل کردن صحیح برنامه می بایست گزینه EnableContent را( که موقع باز کردن فایل نمایش داده می شود) کلیک کنید. اگر بازهم حین کار با برنامه با ارور Macro مواجه شدید به این صفحه مراجعه کنید تا با روش حل مشکل اجرای ماکروها در برنامه اکسل آشنا شوید.
2) لطفاً جهت عملکرد بهتر برنامه و نتيجه مطلوب و بدون دردسر، مراحل گفته شده در زير را به ترتيب انجام دهيد تا بهترين نتيجه را از اين برنامه دريافت کنيد.

1 – ابتدا به شيت STU رفته تا اطلاعات دانش آموزان را از سيدا گرفته و در اين صفحه وارد کنيد.
2 – “بعد از باز کردن سيدا به قسمت
عمليات اوليه >> سازماندهي و ثبت نام >> ثبت نام و نمايش انتخاب دروس دانش آموزان
برويد. در اين صفحه از ليست کشويي «تعداد موارد در هر صفحه» عدد 20 را انتخاب کنيد.”
3 – حال ماوس را به کنار کلمه رديف ببريد تا به شکل I درآيد.
4 – حال کليد چپ ماوس را نگه داريد تا بتوانيد متن را انتخاب کنيد و در حالي که کليد چپ ماوس را نگه داشته ايد، صفحه را به سمت پايين اسکرول کنيد(با استفاده از کليد چرخان وسط ماوس) و تا نفر آخر و انتهاي کلمه عنوان رشته مربوط به شخص آخر، کل جدول را انتخاب کنيد.
5 – حال کليک راست کرده و متن انتخاب شده را کپي کنيد. ( يا از کليدهاي ترکيبي کنترل و حرف C استفاده کنيد)
6 – حال به اولين خانه خالي از ستون دوم ( ستون B) در صفحه STU برويد و آن را انتخاب کنيد.
7 – از قسمت Paste و فلش زير آن منوي آن را باز کنيد و گزينه دوم را انتخاب کنيد ( Match Destination Formatting ) تا متني که کپي کرده بوديد در جدول قرار بگيرد.
8 – سپس به صفحه سيدا برگرديد و از قسمت پايين که شماره صفحات مشخص شده، صفحه بعدي را انتخاب کنيد و همان کار را تکرار کنيد و اينبار در صفحه STU در همان ستون به اولين رديف خالي بعد از داده هاي قبلي رفته و آن را انتخاب کرده و با به همان شکل از گزينه Paste استفاده کنيد
9 – مراحل بالا را تا کپي کردن تمامي صفحات از سيدا ادامه دهيد تا اطلاعات کليه دانش آموزان در صفحه STU وارد شود.
10 – نگران متن بين رديف ها نباشيد. در برنامه اين مقادير در نظر گرفته نمي شوند.

1 – ابتدا به شيت اطلاعات رفته و اطلاعات مشخص شده را در اين صفحه وارد کنيد.
2 – جهت هر ترم مي توانيد از فايل جداگانه اي استفاده کنيد.

1 – ابتدا به شيت Drous رفته تا اطلاعات دروس و دبيران تعريف شده را از سيدا گرفته و در اين صفحه وارد کنيد.
2 – “بعد از باز کردن سيدا به قسمت
عمليات ضمن سال >> انتخاب واحد (درس) >> تخصيص معلم به درس گروه
برويد. در اين صفحه از ليست کشويي «تعداد موارد در هر صفحه» عدد 20 را انتخاب کنيد.”
3 – حال ماوس را به کنار کلمه رديف ببريد تا به شکل I درآيد.
4 – حال کليد چپ ماوس را نگه داريد تا بتوانيد متن را انتخاب کنيد و در حالي که کليد چپ ماوس را نگه داشته ايد، صفحه را به سمت پايين اسکرول کنيد(با استفاده از کليد چرخان وسط ماوس) و تا درس آخر و انتهاي کلمه نام خانوادگي معلم مربوط به رديف آخر، کل جدول را انتخاب کنيد.
5 – حال کليک راست کرده و متن انتخاب شده را کپي کنيد. ( يا از کليدهاي ترکيبي کنترل و حرف C استفاده کنيد)
6 – حال به اولين خانه خالي از ستون دوم ( ستون B) در صفحه Drous برويد و آن را انتخاب کنيد.
7 – از قسمت Paste و فلش زير آن منوي آن را باز کنيد و گزينه دوم را انتخاب کنيد ( Match Destination Formatting ) تا متني که کپي کرده بوديد در جدول قرار بگيرد.
8 – سپس به صفحه سيدا برگرديد و از قسمت پايين که شماره صفحات مشخص شده، صفحه بعدي را انتخاب کنيد و همان کار را تکرار کنيد و اينبار در صفحه Drous در همان ستون به اولين رديف خالي بعد از داده هاي قبلي رفته و آن را انتخاب کرده و با به همان شکل از گزينه Paste استفاده کنيد
9 – مراحل بالا را تا کپي کردن تمامي صفحات از سيدا ادامه دهيد تا اطلاعات کليه روس و دبيران تعريف شده در صفحه Drous وارد شود.
10 – نگران متن بين رديف ها نباشيد. در برنامه اين مقادير در نظر گرفته نمي شوند.
11 – در اين صفحه اگر نام درسي را نمي خواهيد در جدول خروجي دانش آموزان ذکر کنيد( مثل انضباط) بهتر است با استفاده از گزينه فيلتر در بالاي ستون «نام درس» فقط تيک درس مورد نظر را انتخاب کرده و سپس کل رديف هاي مربوط به آن را پاک کنيد (با استفاده از کليد Delete)

1 – ابتدا به شيت Class رفته تا نمرات هر درس و کلاس را در اين صفحه وارد کنيد.
2 – از ليست کشويي روبروي نام کلاس، کلاس مورد نظر خود را انتخاب کنيد تا اطلاعات مربوط به آن در جدول زير آن به نمايش درآيد.
3 – حال که اسامي کليه دانش آموزان آن کلاس و دروسشان را مي بينيد ، مي توانيد شروع به وارد کردن نمرات آنها کنيد.
4 – دقت کنيد نمرات بايد اعدادي بين 0/25 تا 20 باشند و بهتر است از عدد صفر استفاده نکنيد. ضمناً نمره غايبين را خالي بگذاريد و عددي وارد نکنيد.
5 – بعد از وارد کردن تمامي نمرات و يا توصيه مي شود بعد از وارد کردن نمرات هر درس در يک کلاس آنها را ثبت کنيد و به هيچ وجه قبل از زدن دکمه ثبت اقدام به عوض کردن نام کلاس نکنيد چون در اين صورت تمامي نمرات وارد شده پاک خواهند شد
6 – براي ثبت نمرات در ليست اصلي کافي است ماوس را روي کلمه ( نام کلاس ) در قسمت بالا و سمت راست همان صفحه ببريد تا شکل ماوس به صورت دست Iشود. روي آن قسمت کليک کنيد تا نمرات وارد شده در ليست اصلي ثبت شوند.

 1 – بعد از تمام شدن ثبت نمرات براي هر کلاس مي توانيد به صفحه آخر Tak رفته تا اطلاعات هر دانش آموز را مشاهده و چاپ کنيد.
2 – براي عوض کردن نام دانش آموز بايد به اولين خانه در اين صفحه رفته و کد ملي وي را وارد کرده و يا از ليست کشويي انتخاب کنيد تا اطلاعات آن فرخواني شود.
3 – در اين صفحه اگر بخواهيد اطلاعات هر دانش آموز را به صورت PDF خروجي بگيرد، کافي است روي نام آن کليک کنيد تا فايلي با نام دانش آموز و کلاس آن به صورت PDF در درايو D و يا محل ذخيره شدن همين فايل، ذخيره شود.
4 – اگر هم بخواهيد از کل کلاس خروجي PDF بگيريد کافي است روي نام کلاس کليک کنيد تا به صورت جداگانه براي همه دانش آموزان آن کلاس کارنامه ذخيره شود

1 – در اين صفحه کليه نمرات و نام دانش آموزان به ترتيب کلاس هايي که وارد کرده ايد نمايش داده مي شود و مي توانيد از اينجا هم نمرات را به صورت موردي تغيير دهيد.

1 – جهت اين کار بايد به صفحه EntScor رفته و نمراتي که از قسمت کارنامه گروهي انتخاب کرده ايد را در اينجا پيست کنيد.
2 – ابتدا به سيدا رفته و از مسير زير نمرات را مشاهده کنيد
3 – عمليات ضمن سال >> کارنامه >> کارنامه گروهي
4 – حال از قسمت «انتخاب» کلاس مورد نظر را انتخاب کنيد
5 – سپس روي گزينه همه کارنامه هاي کلاس کليک کنيد
6 – بعد از نمايش کارنامه هاي کل کلاس، با کليک روي کليدهاي کنترل و حرف A همه صفحه را به حالت انتخاب درآوريد Ctrl+A
7 – کليدهاي ترکيبي کنترل و حرف C را بزنيد تا متن انتخاب شده کپي شود Ctrl+C
8 – حال به شيت EntrScor برويد و اولين خانه اين شيت را انتخاب کنيد . خانه A1
9 – از قسمت Paste و فلش زير آن منوي آن را باز کنيد و گزينه دوم را انتخاب کنيد ( Match Destination Formatting ) تا متني که کپي کرده بوديد دراين صفحه قرار بگيرد.
10 – حال بايد در رديفي که به رنگ زرد است نام اولين رديف از کلاس مشخص شده باشد. در غير اين صورت به صفحه مرورگر خود رفته و ميزان بزرگنمايي صفحه را تغيير دهيد تا زماني که نام نفر اول را در اين کادر ببينيد.
11 – حال به شيت Class برويد و نام کلاسي که قصد ثبت نمرات آن را داريد را انتخاب کنيد (همان کلاسي که الان نمراتش را از سيدا کپي کرده ايد)
12 – سپس به همان شيت EntrScor رفته و روي گزينه ثبت نمرات کليک کنيد تا نمرات در خانه هاي مشخص شده در شيت Classs ثبت شوند و سپس به آن شيت رفته و اگر از نمرات مطمئن شديد همانند ثبت نمرات دستي که در قسمت وارد کردن نمرات توضيح داديم اقدام کنيد.

1 – در صفحه نمودار کلاس، با تغيير نام کلاس نمودار مربوط به آن کلاس جهت چاپ نمايش داده مي شود که مي توانيد آن را چاپ نمائيد
2 – در صفحه نمودار مدرسه، اگر ديديد نام برخي کلاس ها نمايش داده نمي شود، با کليک روي کادر بالايي مي توانيد نمودار را براي کل کلاس هاي مدرسه مشاهده کنيد

1 – بعد از وارد کردن ليست دانش آموزان و يا دروس به هيچ وجه ترتيب آن ها را تغيير ندهيد و بهتر است قبل از کپي کردن از سيدا آن ها را مرتب کنيد
2 – از تغيير نام شيت ها خودداري شود
3 – در صفحه اي که نمودار وجود دارد با انتخاب نمودار مي توانيد رنگ بندي و اندازه آن را تغيير دهيد.
4 – در صفحه نمودار مدرسه ( SchoolChart ) اگر ديديد نام بعضي کلاس ها وجود ندارد و يا فضاي اضافه سفيد دارد، با کليک روي عنوان بالاي صفحه اندازه نمودار به تعداد کلاس هاي مدرسه تنظيم مي شود.
5 – خط افقي در نمودارها معرف ميانگين کل مي باشد. (ميانگين کل شخص، کلاس و مدرسه)

در فایل دانلودی هم فایل خام و هم فایل نمونه قرار داده شده تا بتوانید با کمک آن نتیجه بهتری بگیرید.

لطفاً به نوع فایل انتخابی دقت کنید(نوبت اول – پایانی)

این محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید.

پس از پرداخت نهایی لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 کل, میانگین: 5,00 از 5)
Loading...

محصولات مرتبط

با استفاده از این برنامه که در محیط اکسل طراحی شده است، شما می توانید با وارد کردن نمرات مستمر دانش آموزان و مشخصات آن ها نمودارهای مختلف مقایسه ای را برای هریک از آنها و حتی برای تک تک کلاس های مدرسه خود تهیه کنید.
ضمنا جهت ورود اطلاعات اولیه مدرسه از جمله مشخصات دانش آموزان ، دروس و کلاس های مدرسه و حتی نمرات دانش آموزان، نیازی به تایپ کردن آن ها ندارید و به راحتی با کپی کردن این اطلاعات از سیدا ی مدرسه، تمامی این نمودار و خروجی ها را بدست آورید.

دارای خروجی های آماری بسیار جالب و مفید برای مدیر و مدرسه

تحلیل نمرات مستمر – محیط اکسل

شاید برای خیلی از مدیران مدارس در اول سال این اتفاق افتاده است که برای تنظیم برنامه درسی و هفتگی مدرسه که در آن باید کلاس ها و دبیران خود را تنظیم کنند تداخل ها و مشکلات زیادی پیش آمده است.

با استفاده از این برنامه کافیست اطلاعات مدرسه خود، شامل دروس(16 مورد برای هر رشته-پایه) ، کلاس ها (31 مورد) و دبیران (90 مورد) را وارد کنید و سپس با مشخص کردن اینکه هر دبیر در چه روزهایی می تواند در مدرسه حضور داشته باشد، تا جایی که ممکن است از ایجاد تداخل و بهم ریختگی در برنامه هفتگی جلوگیری کنید و سریعتر این برنامه را مرتب و آماده کنید.

برنامه هفتگی مدارس – محیط اکسل

این فرم در برنامه اکسل باز می شود و شما بعد از وارد کردن اطلاعت ثابت سازمانی می توانید در ردیف های مختلف اطلاعات حواله خود را تایپ کرده و سپس اقدام به چاپ تک تک آنها بنمائید. در ضمن این اطلاعات را می توان ذخیره کرد در در صورت نیاز، مجدداً اقدام به چاپ آن ها کنید.
این فرم جهت حواله اشخاص حقوقی طراحی شده.

فرم حواله ساتنا- محیط اکسل

با استفاده از فایلی که در اینجا تهیه کرده ایم همه این کارها را به صورت کاملا اتوماتیک و براحتی خیلی بیشتر می توانید انجام دهید. نمونه هایی از فرم هایی که می توانید با این برنامه ( که در محیط اکسل طراحی شده و هر شخصی حتی بدون اطلاعات زیاد کامپیوتری می تواند از آن استفاده کند) و بدون وارد کردن چندباره اطلاعات آنها را تهیه کنید، می توانید مشاهده کنید.

بایگانی و فرم های مدرسه- محیط اکسل

با استفاده از این برنامه ما براحتی و با زدن چند کلید می توانید این کار را انجام دهید.

کافیست اطلاعات ملک مورد نظر خود را در قسمت مربوط به آن ثبت کنید و در مراجعات بعدی خیلی راحت آن را پیدا کنید.

این فایل را به همه مشاوران املاک پیشنهاد میکنیم.

ثبت املاک در بنگاه معاملات- محیط اکسل

این بسته که برای  هر مدیر مدرسه مورد نیاز هست را با یک کلیک و با تخفیف 40 درصدی تهیه کنید.

موارد موجود در این بسته:

 1. بانک سوالات هوشمند – فایل خام 1,500,000 ریال
 2. بایگانی و فرم های مدرسه900,000 ریال
 3. برنامه تحلیل نمرات: پایان سال 4,000,000 ریال
 4. برنامه کلاسی معلم1,100,000 ریال
 5. برنامه هفتگی مدارس1,900,000 ریال
 6. فرم ثبت نام سیدا 500,000 ریال
 7. فرم های امتحانات داخلی – 150,000 ریال