برنامه هفتگی مدارس

برنامه هفتگی مدارس نسخه 23.8- محیط اکسل

آموزش تصویری استفاده از این برنامه در انتهای همین صفحه

تغییرات نسخه جدید

 • اصلاح برخی ایرادات جزئی در نسخه قبل
 • اضافه شدن قسمت ساعات کلاس ها
 • تعریف درس گروه برای دروس و ساعات آنها
 • اضافه شدن امکان خروجی برنامه کلاسی به صورت رنگی
 • امکان تغییر زمینه صفحه چاپ رنگی برنامه
 • مراجعه به برنامه هر کلاس فقط با انتخاب آن
 • تغییر فونت ها و سایز نوشته به دلخواه کاربر در صفحات چاپی
 • نمایش نام درس یا دبیر که یک زنگ به صورت کامل دارد. (در نسخه قبلی به صورت تک زنگ نمایش داده می شد).
 • امکان انتخاب درس با لیست کشویی در صفحه چاپ برنامه هر درس
 • اضافه شدن صفحه ای جهت طراحی چارت مدرسه
 • نمایش لیست دبیران به تعداد موجود

شاید برای خیلی از مدیران مدارس در اول سال این اتفاق افتاده است که برای تنظیم برنامه درسی و هفتگی مدرسه که در آن باید کلاس ها و دبیران خود را تنظیم کنند تداخل ها و مشکلات زیادی پیش آمده است.

جهت استفاده از  این برنامه نیاز به نصب هیچ فایل دیگری ندارید و کافیست برنامه اکسل را از قبل روی سیستم خود نصب داشته باشید. پس حتی با موبایل خود هم می توانید از این برنامه استفاده کنید.

با استفاده از این برنامه کافیست اطلاعات مدرسه خود، شامل دروس(تا 16 مورد برای هر رشته-پایه) ، کلاس ها (تا 31 مورد) و دبیران (تا 90 مورد) را وارد کنید و سپس با مشخص کردن اینکه هر دبیر در چه روزهایی می تواند در مدرسه حضور داشته باشد، تا جایی که ممکن است از ایجاد تداخل و بهم ریختگی در برنامه هفتگی جلوگیری کنید و سریعتر این برنامه را مرتب و آماده کنید.

برای کار با این برنامه نیازی به تسلط در کامپیوتر نیست و با کمی اطلاعت اولیه نیز می توانید از آن استفاده کنید.

این برنامه کاملاً هوشمند طراحی شده است. بدین معنی که پس از انتخاب نام دبیر در هر ساعتی از هفته، دیگر نام آن دبیر در آن ساعت و در همان روز در جایی دیگر از برنامه قابل انتخاب نیست.

حداکثر تعداد دبیران قابل تعریف برای کل مدرسه 90 نفر و دبیران برای هر روز هفته  30 نفر می باشد.

تعداد پایه های مدرسه نیز تا 3 پایه قابل تعریف است. (دهم تا دوازدهم و یا هفتم تا نهم)

جهت جلوگیری از هرگونه مشکل یا سردرگمی در تکمیل برنامه بهتر است راهنمای استفاده از فایل را که در صفحه آخر فایل قرار داده شده است را کامل مطالعه نمائید.

در این فایل شما می توانید تمام موارد زیر را مشخص کرده و استفاده نمائید.

نام اتاق ها و یا کارگاه و … که محل برگزاری کلاس های درس هستند را جهت مشخص کردن محل برگزاری کلاس در برنامه چاپی در قسمت مشخص شده وارد کنید.

نام کلیه دبیران مدرسه را وارد کنید و همچنین روبروی نام آن ها می توانید تعداد ساعت هر دبیر را بنویسید تا جهت محاسبه ساعات غیر موظف و موظف بتوانید از آن استفاده کنید.

چک لیست دروس و رشته های موجود در مدرسه را وارد کرده تا در تراز کردن نهایی ساعات دروس هیچ تداخل و یا کمبود ساعات پیش نیاید.

در این برنامه  نمی توانید بیشتر از تعداد ساعات مشخص شده برای هر درس ساعات تعریف کنید که این کار برای تراز دروس مفید است همچنین در صورت انتخاب یک دبیر در یک تک زنگ و یا زنگ کامل نمی توان نام آن دبیر را در آن تک زنگ یا زنگ کامل و در همان روز در دیگر کلاس ها انتخاب کرد که این مورد جهت جلوگیری از تداخل برنامه دبیران بسیار مفید است. همچنین نام دبیران قابل انتخاب در لیست نام دبیر را می توانید ببینید و اگر نامی در لیست نبود یعنی دبیر در جای دیگر کلاس دارد و یا در آن روز تعریف نشده

در این قسمت آمار ساعات کل مدرسه و کلاس ها را می توانید مشاهده کنید و همچنین با تعریف درس گروه ها، تعداد ساعات برای هر معلم مورد نیاز خود را ببینید.

 می توانید برنامه هر دبیر را جداگانه مشاهده و چاپ کنید. در ضمن جمع ساعات دبیر هم مشخص است

جهت انتخاب درس می توانید از لیست کشویی دروس استفاده کنید

می توانید برنامه هر درس را جداگانه مشاهده و چاپ کنید

 می توانید برنامه هر کلاس را جداگانه مشاهده و چاپ کنید

 می توانید برنامه هر کلاس را به صورت رنگی و از پیش طراحی شده، مشاهده و چاپ کنید.

در این صفحه فونت و اندازه نوشته را به دلخواه می توانید تغییر دهید.

طرح زمینه و ترکیب  را براحتی می توانید تغییر دهید

در صفحه چاپ می توانید کل برنامه را به سه شکل  مشاهده و چاپ کنید.

همچنین می توانید لیست صفحه کلیه دروس را برای هر رشته و یا درس و یا پایه و یا کل دروس چاپ کنید

چارت آماده مدرسه که فقط باید اسامی را تغییر داد.

در صورت نیاز به طراحی چارت اختصاصی با فتوشاپ، با ما تماس بگیرید.

آموزش تصویری استفاده از برنامه

آموزش نسخه 22.9
(در نسخه جدید روال تکمیل به همین شکل هست)

این محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید.

پس از پرداخت نهایی لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.و همچنین به ایمیل شما ارسال خواهد شد

فایل نمونه به همراه فونت ها ، در فایل زیپ قرار داده شده

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 کل, میانگین: 4,75 از 5)
Loading...

محصولات مرتبط

شما با داشتن این فایل و برنامه تا سال ها نیازی به ثبت دستی نمرات و فعالیت های دانش آموزان نخواهید داشت و به راحتی بهترین گزارشات را می توانید از این برنامه به دانش آموزان و اولیا آن ها و عوامل مدرسه ارائه دهید.

و در انتهای هر ماه و نیم سال و سال تحصیلی عملکرد دانش آموزان و کلاس خود را به صورت نمودار و جدول مرتب چاپ کرده و مشاهده نمائید. همچنین جهت محاسبه نمرات مستمر و نهایی نیازی به هیچ محاسبه ای نیست و این برنامه همه این کارها را برای شما انجام می دهد.

به همین دلیل و برای راحتی کار شما اقدام به طراحی فرمی دقیقاً براساس فرم های ورودی سایت سیدا در بخش ثبت نام دانش آموزان، طراحی کردیم تا با استفاده از آن براحتی بتوانید اطلاعات دانش آموزان را وارد کنید.

این فرم بعد از گذشت چند ترم و تجربه در ثبت اطلاعات در سایت سیدا، طراحی شده و مطمئناً نیازهای شما برای ثبت مشخصات در این سایت را تأمین خواهد کرد.

در این فرم برخلاف دیگر فرم های موجود در برخی مدارس و سایت ها، موارد اضافی وجود ندارد و فقط اطلاعاتی که مورد نیاز برای ثبت مشخصات دانش آموزان در سایت سیدا هست، قرار داده شده اند.

فرم ثبت نام سیدا

با استفاده از فایلی که در اینجا تهیه کرده ایم همه این کارها را به صورت کاملا اتوماتیک و براحتی خیلی بیشتر می توانید انجام دهید. نمونه هایی از فرم هایی که می توانید با این برنامه ( که در محیط اکسل طراحی شده و هر شخصی حتی بدون اطلاعات زیاد کامپیوتری می تواند از آن استفاده کند) و بدون وارد کردن چندباره اطلاعات آنها را تهیه کنید، می توانید مشاهده کنید.

بایگانی و فرم های مدرسه- محیط اکسل

با استفاده از این برنامه که در محیط اکسل طراحی شده است، شما می توانید با وارد کردن نمرات دانش آموزان و مشخصات آن ها نمودارهای مختلف مقایسه ای را برای هریک از آنها و حتی برای تک تک کلاس های مدرسه خود تهیه کنید.
ضمنا جهت ورود اطلاعات اولیه مدرسه از جمله مشخصات دانش آموزان ، دروس و کلاس های مدرسه و حتی نمرات دانش آموزان، نیازی به تایپ کردن آن ها ندارید و

به راحتی با کپی کردن این اطلاعات از سیدا ی مدرسه، تمامی این نمودار و خروجی ها را بدست آورید.

 

برنامه تحلیل نمرات

با استفاده از این برنامه شما دیگر نیازی به طراحی نمونه سوال برای هر امتحان نیستید و با چند کلیک ساده نمونه سوال مورد نظر خودتان را آماده می کنید.
در این برنامه که با اکسل (Excel) و ورد (Word) طراحی شده، شما برای ساخت و طراحی نمونه سوال خود آزادی عمل کامل دارید و به دلخواه می توانید سوالات و جواب ها را تغییر دهید و در آخر با توجه به فصل ها و بارم مورد نظر برای هر امتحان، یک نمونه سوال کامل طراحی کنید. حتی می توانید برای هر دانش آموز کلاس یک نمونه جداگانه طراحی کنید.

بانک نمونه سوال هوشمند

این بسته که برای  هر مدیر مدرسه مورد نیاز هست را با یک کلیک و با تخفیف 35 درصدی تهیه کنید.

موارد موجود در این بسته:

 1. بانک سوالات هوشمند – فایل خام 1,500,000 ریال
 2. بایگانی و فرم های مدرسه900,000 ریال
 3. برنامه تحلیل نمرات: پایان سال 2,000,000 ریال
 4. برنامه کلاسی معلم1,100,000 ریال
 5. برنامه هفتگی مدارس2,900,000 ریال
 6. فرم ثبت نام سیدا 500,000 ریال
 7. فرم های امتحانات داخلی – 150,000 ریال